Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych - Gryźliny, 26-27.08.2023
2023-08-30

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych - Gryźliny, 26-27.08.2023

Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Gryźlinach to jeden z elementów imprezy AgroWarma, która zgromadziła liczne grono wystawców  m.in. maszyn i urządzeń rolniczych, pasz i dodatków paszowych, wyposażenia budynków inwentarskich, zwierząt hodowlanych i ozdobnych, nawozów i środków ochrony roślin, budownictwa, odnawialnych źródeł energii.

Pod ocenę sędziów poddane zostało 50 szt. krów i jałowic. Dla MCB najmilszą wiadomością było zdobycie tytułu wiceczempiona przez jałówkę MECIA PL005530492837 po naszym buhaju SOLO RED z gospodarstwa Pana Krzysztofa Knap. Gratulujemy i czekamy na kolejne wspólne sukcesy!

Ważnym elementem wydarzenia był panel dyskusyjny „A2A2” – nowa droga produktów mlecznych" W debacie wzięli udział hodowcy, przedstawiciele mleczarni, stacji inseminacyjnych oraz grono naukowców. Celem dyskusji była edukacja hodowców i instytucji z ich otoczenia o walorach mleka A2A2 oraz genotypowaniu, jako niezbędnym elemencie produkcji mleka o obniżonej alergenności. Przedstawiono działania realizowane w ramach kampanii „A2A2 nowa droga produktów mlecznych ...", podjeta została też próba uzyskania odpowiedzi na kluczowe pytanie: dlaczego mleka A2A2 nie ma na półkach w polskich sklepach.

Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o. o. dołączyło do grona nagradzających Młodych Hodowców - brawo za odwagę i zaangażowanie !!