Linia CJ 10
Powstała z połączenia linii C i CJ. Linia o wczesnym, dynamicznym rozwoju i dużej plenności. Tworzy rodziny bardzo silne i silne. Najlepiej wykorzystuje wszystkie pożytki nektarowe od bardzo wczesnych. Najwyższą miodność osiąga w gospodarce wędrownej. Pszczoły bardzo łagodne, dobrze trzymają się plastra. Ze względu na dużą plenność polecana do tworzenia odkładów, produkcji ziołomiodów lub mleczka pszczelego. Bardzo dobrze odbudowuje dużą ilość węzy. Najlepiej zimują rodziny silne.
Linia CT 46
Rozwój - bardzo wczesne pożytki wykorzystują jako rozwojowe. Pełnię rozwoju osiągają w okresie kwitnienia jabłoni. Linia tworzy rodziny o średniej sile. Miodność - bardzo dobre wyniki miodowe uzyskują na pożytkach średnio wczesnych zwłaszcza spadzi. Łagodność - pszczoły charakteryzują się wysoką łagodnością nawet przy nienajlepszej pogodzie. Rojliwość - zarówno materiał czysto liniowy jak i mieszańce wykazują znikomą rojliwość w okresie po pożytkowym. Zimotrwałość - rodziny bardzo dobrze znoszą nawet bardzo długie zimowle o niskich temperaturach. Inne cechy - linia ta stanowi uniwersalny materiał do krzyżowania, zarówno jako strona mateczna jak i ojcowska.
Linia AlSin
Wcześniej znana pod nazwą AC.
Rozwój - wczesny, dynamiczny. Przy umiarkowanym pożytku dobrą dynamikę czerwienia utrzymują przez cały sezon. Plenność rodzin średnia do wysokiej. Miodność - wykorzystują już najwcześniejsze pożytki i bardzo dobrze pracują przez cały sezon na różnych pożytkach. Wysokie wydajności miodowe uzyskują także na spadzi. Łagodność - pszczoły są bardzo łagodne, w okresie pożytkowym można przy nich pracować bez dymu. Rojliwość - rodziny wykazują znikomą rojliwość ale wymagają dobrego poszerzenia gniazda w okresie obfitych pożytków. Zimotrwałość - bardzo dobra. Do zimowli nie wymagają dodatkowych ociepleń. Dobrze znoszą długą zimowlę. Inne cechy - pszczoły zbierają duże ilości pyłku. Rodziny pszczele tej linii bardzo dobrze nadają się do tworzenia z nich odkładów. Pszczoły są aktywne nawet przy nienajlepszej pogodzie.
Zainteresowanych zakupem matek pszczelich
prosimy o kontakt bezpośrednio z pasieką.
w sezonie 7:00 do 8:00 lub wieczorem po 20:00
Zapamietaj!
złóż zamówienie na początku roku kalendarzowego, bo wówczas masz szansę na optymalny termin otrzymania matki, matki pszczele można osobiście odebrać w pasiece, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu (unikasz opłaty pocztowej). Masz możliwość wówczas skorzystać z fachowej porady w pasiece.
Rozprowadzamy matki pszczele sztucznie unasienione bez sprawdzonego czerwienia:
Wszystkie nasze linie charakteryzują się dużą łagodnością i niską rojliwością. Prace pasieczne wykonywać można także przy niższych temperaturach, w późnych godzinach popołudniowych, w okresie braku pożytku, przy dużym wietrze, nie reagują wzmożoną agresywnością czy skłonnością do rabowania. Materiał czysto liniowy stanowi bardzo dobry komponent do kojarzeń użytkowych, zarówno w inseminacji jak i w unasienianiu naturalnym.
Zalety wymiany matki:
Pasieka w Czerminie położona jest w Kotlinie Sandomierskiej , która jest największym makroregionem Podkarpacia północnego na obszarze Niziny Nadwiślańskiej graniczącej z Płaskowyżem Tarnowskim Krajobraz naturalny należy do typu „den dolinnych” w dolinach Wisły i Wisłoki oraz typu „równin peryglacjalnych” na płaskowyżu Tarnowskim.
Potencjalna roślinność tych krain to łęgi oraz bory mieszane , grądy. Jest to kraina rolniczo- leśna. Lasy maja urozmaicony skład gatunkowy roślin miododajnych. Na równinach występują nieużytki bogate w roślinność miododajną. Głównymi pożytkami pszczelimi występującymi na terenie działania pasieki to:
wiosenne:
leszczyna, wierzba, mniszek, sady
letnie:
akacja, lipa, rośliny na nieużytkach i łąkach
późno-letnie:
rośliny na nieużytkach i łąkach, gorczyca biała, facelia błękitna jako poplon oraz nawłoć późna.
Pasieka w Czerminie posiada korzystne warunki klimatyczne, miejsce to należy do najbardziej nasłonecznionych terenów w Polsce, Stosunkowo ciepłe lata, niezbyt ostre zimy oraz długi okres wegetacyjny (około 220 dni w roku) z dostateczną ilością opadów w ciągu roku (czasami szkodliwe tak zwane deszcze nawalne), stwarzają korzystne warunki dla rozwoju roślinności miododajnej.
Warunki:
Ocena prowadzona jest przez 1 rok (od m-ca sierpnia). Chętny pszczelarz do prowadzenia oceny winien:
Warunki ubiegania się o reklamację!!!
Instrukcja poddawania matek pszczelich