Dzień Następcy Gospodarstwa
2023-10-18

Dzień Następcy Gospodarstwa

W dniu 13 października mieliśmy ogromną przyjemność gościć uczestników IV Dnia Następcy Gospodarstwa. Organizatorem tego wydarzenia jest firma ZOTT. W tym roku Spółka postanowiła pomóc dostawcom mleka w doborze najlepszych buhajów do ich stad, ponieważ wiemy, że trzeba zadbać, by przy wzroście wydajności swoich krów, nie tracić na składzie mleka, i - co pewnie jeszcze ważniejsze - na zdrowotności i długowieczności.

I stąd wizyta w MCB Krasne: Młodzi Hodowcy - Następcy Gospodarstw, nie mogli trafić w lepsze miejsce :)  heartheart Gości przywitał Zarząd MCB: Agnieszka Pawlak i dr Jarosław Jędraszczyk oraz Mariusz Szwej - Przedstawiciel firmy Zott w Polsce. Była również okazja do rozmów z Ch. Schrammem, kierownikiem działu skupu Zott w Niemczech. Wiele ciekawych informacji na temat hodowli przekazał J. Aumann - autorytet w dziedzinie simentali z BVN Neustadt. Spotkanie obfitowało w ciekawe rozmowy i spostrzeżenia.

Wizyta obejmowała także prezentację MCB i zwiedzanie firmy. "Wisienką na torcie" był pokaz naszych najlepszych buhajów, który wszyscy śledzili z wielką uwagą.

Dziękujemy za wizytę i życzymy Hodowcom pomyślności w prowadzeniu swoich gospodarstw !!!