NOWE BUHAJE TESTOWE
2020-11-17

NOWE BUHAJE TESTOWE

 

 

Ojcem HOMERA PL005496503073  jest HOOLIGAN wywodzący się ze znanej linii ojcowskiej HERZSCHLAG i w dalszej kolejności HUTERY. Buhaje te przekazują na swoje potomstwo bardzo wysoką wartość hodowlaną dla produkcji mleka.

Matka MORELA to krowa o bardzo dobrym pokroju i wysokiej wartości hodowlanej dla cech produkcyjnych. Mleko charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczu 5,29% i białka 3,69%.

Z cech hodowlanych na które warto zwrócić uwagę, decydując się na buhaja HOMER są:

  • wysoka produkcja mleka poprawiająca znacznie zawartość tłuszczu,
  • zrównoważone cechy funkcjonalne,
  • wysokie wartości dla cech pokroju w szczególności dla budowy wymienia.

Buhaj ten dodatkowo przenosi dwa korzystne warianty związane z produkcją i zdrowotnością mleka: kapa kazeinę AB i beta kazeinę A2A2

 

 

 

 

 

HAGAR PL005453496776 to kolejny buhaj rasy simentalskiej, którego chcielibyśmy zaprezentować i zachęcić Państwa do użycia w swoich stadach.

Ojcem buhaja jest HAPPYEND po buhaju HURLY, który to cieszył się ogromną popularnością wśród hodowców, ze względu na bardzo wysokie wartości hodowlane przenoszone na potomstwo co potwierdziło się bezpośrednio na jego córkach.


Matka GIENIA 1 to krowa która aktualnie rozpoczęła 4 laktację. Wszystkie wymagania dla cech użytkowych stawiane krowom uczestniczącym w programie hodowlanym czyli produkcja, cechy funkcjonalność oraz pokrój pozwoliły zakwalifikować ją do programu. Max 2 laktacja zamknęła się wydajnością 7200 kg mleka.

 

Buhaj HAGAR poprawi u potomstwa:

- produkcję oraz zawartość tłuszczu w mleku,

- cechy mięsne, na które niezmiennie kładziemy nacisk,

- zrównoważy cechy funkcjonalne takie jak pokrój, ze szczególnym uwzględnieniem    budowy nóg, cechy tak bardzo ważnej dla długości użytkowania krów.

-  Przeniesie na swoje córki korzystny wariant kappa-kazeiny AB i beta-kazeiny A1A2