Nowy produkt w ofercie MCB
2021-06-29

Nowy produkt w ofercie MCB

Wychodząc na przeciw problemom z zacielaniami w stadach krów mlecznych opracowaliśmy nowy produkt. SuperSperm-iX to innowacyjne połączenie nasienia dwóch buhajów ras mięsnych. Jego fenomen polega na wyborze najwyższej jakości nasienia i połączeniu go w jednej słomce. Wyboru ejakulatów spełniających wyśrubowane wymogi dokonujemy w najbardziej zaawansowanym labaoratorium produkcyjnym w Polsce. Daje nam to pewność, że oferowana dawka jest najwyższej jakości i spełni Wasze oczekiwania.

 

 SuperSperm-iX - Vivat płodność

 

                Zdolność zwierząt do rozmnażania to fundament hodowli.  W stadzie bydła mlecznego to niezwykle ważny element, który kształtuje opłacalność produkcji. Cykliczne narodziny cieląt w zaplanowanym uprzednio czasie, to jeden z głównych elementów zarządzania produkcją mleka. Urodzenia cieląt w odpowiedniej liczbie, a w efekcie kolejne laktacje, dają komfort planowania, realizacji i ostatecznie dobrego wyniku w postaci uzyskiwanych kilogramów udojonego mleka. Niestety, problemy z płodnością w stadach produkujących mleko są zbyt dobrze znane wielu hodowcom, a wydłużające się okresy międzywycieleniowe stają się źródłem strat.

                Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o. o. z/s w Krasnem (MCB) to polska innowacyjna firma inseminacyjno-hodowlana, prowadząca programy hodowlane, produkcję i sprzedaż nasienia buhajów najważniejszych ras mlecznych i mięsnych. Znając problemy, z którymi mierzą się hodowcy i stawiając wyjątkowy nacisk na skuteczność dawki inseminacyjnej, w MCB opracowano nowy produkt pod marką: SuperSperm-iX. Powstaje on poprzez połączenie nasienia buhajów dwóch różnych ras w jednej dawce inseminacyjnej oraz zastosowanie najnowszej generacji rozcieńczalników zawierających antyoksydanty (substancje chroniące plemniki), co zapewnia podwyższenie zdolności zapładniających SuperSperm-iXu do poziomu dotąd niespotykanego.

Całą opisaną powyżej procedurę wspomaga wprowadzona wyłącznie u nas kilka lat temu cytometryczna analiza nasienia, pozwalająca na dokładną i, co najważniejsze, obiektywną ocenę pozyskiwanych ejakulatów. Tysiące przeanalizowanych dotąd prób i uzyskane doświadczenie, pozwoliły wybrać osobniki, które są wyjątkowe, a wręcz wybitne pod względem witalności i żywotności plemników. Połączenie ich nasienia pozwala uzyskać produkt, który charakteryzuje się ponadprzeciętnymi parametrami, co z powodzeniem można wykorzystać w inseminacji sztuk problemowych. Postanowiliśmy dać szansę dwóm rasom, które w praktyce mają rosnące zainteresowanie hodowców w Polsce.

Odpowiednio dobrany komponent rasowy (rasa simentalska i limousine) i osobniczy wspomnianej dawki inseminacyjnej gwarantuje wysoką skuteczność zapłodnienia, a przy tym łatwe porody i jednocześnie bardzo dobre przyrosty u potomstwa. Wszystko to jest zgodne z tendencjami, które obserwujemy w zachodniej Europie, gdzie sztuki problemowe wykorzystuje się do produkcji cieląt opasowych.  

                Wchodząc w okres letni, kiedy temperatury będą serwowały krowom stres cieplny powodując zakłócenia w rozrodzie, niewątpliwie warto sięgnąć po SuperSperm-iX! Ostatnie badania pokazują, że temperatura znośna dla nas bywa już nieznośną dla bydła. Jeśli do tego dołożymy inne problemy starszych krów, które przekładają się na płodność, to jedynym środkiem zaradczym może być SuperSperm-iX. Spróbuj koniecznie!

MCB Krasne

www.mcb.com.pl