XX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale

23-24 czerwca 2018 r.

W dniach 23-24  czerwca 2018 roku przy kapryśnej pogodzie odbyła się jubileuszowa XX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana w ramach Drzwi Otwartych Podkarpackiego Ośrodka Rolniczego w Boguchwale.

Jak co roku w wystawie udział wzięło  Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.

 Na terenie ośrodka zgromadzili się hodowcy bydła, trzody chlewnej, owiec, koni, kóz, królików, ptaków oraz małych zwierząt futerkowych. Wszyscy przybyli na wystawę wraz ze swoimi zwierzętami. Zabrakło jednak przedstawicieli trzody chlewnej ze względów na ryzyko wystąpienia afrykańskiego pomoru świń ASF. Swoje stoiska zaprezentowali także przedstawiciele branży spożywczej, ogrodniczej oraz sprzedawcy drobnych artykułów ozdobnych i rękodzieła.

Pracownicy MCB Sp. z o.o. kontynuując wieloletnią tradycję służyli odwiedzającym profesjonalną, rzetelną informacją i poradą na temat hodowli i inseminacji.

W sobotnie przedpołudnie odbyła się wycena bydła mlecznego i mięsnego.

Oto zdobywcy tytułów czempionów, wiceczempionów oraz superczempiona wystawy w poszczególnych kategoriach:

 

Wszystkim Hodowcom bardzo serdecznie gratulujemy!

 

Po wycenie hodowcy udali się na paradę buhajów organizowaną przez MCB Sp. z o.o. na terenie siedziby spółki w Krasnem. Podczas pokazu zaprezentowano najpiękniejsze buhaje rasy simentalskiej, holsztyńsko-fryzyjskiej, limousine, charolaise oraz ras zachowawczych. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy z zainteresowaniem podziwiali oprowadzane na ringu zwierzęta.

 

W niedzielne przedpołudnie odbyła się prezentacja krów które zdobyły tytuł czempiona i wiceczempiona wystawy. Następnie na ring dumnie wkroczyły dzieciaki biorące udział w Pokazie Młodego Hodowcy. Dzieciaki z uśmiechem prezentowały swoje cieliczki. Pokaz Młodego Hodowcy od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem widowni, która chętnie i z radością kibicuje dzieciom i ich pupilom.

Podczas niedzielnego Pokazu Młodego Hodowcy nie obyło się bez przygód. Niesforne cielęta musiały zostać okiełznane przez swoich opiekunów.

Dzieciaki zostały hojnie obdarowane nagrodami ufundowanymi przez Spółkę oraz licznych sponsorów.

 

Dzieciom, hodowcom, sponsorom, organizatorom oraz wszystkim przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy na nasze stoisko już za rok podczas  XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale!

 

 

 

Opracowanie: Wiktoria Pliś

Zdjęcia: Wiktoria Pliś