XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale

W dniach 25-26 czerwca 2017 roku odbyła się XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale.

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 25-26 czerwca 2017 roku już po raz dziewiętnasty odbyła się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale, w której podobnie jak w ubiegłych latach udział wzięło Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. Impreza organizowana była w ramach Drzwi Otwartych Podkarpackiego Ośrodka Rolniczego w Boguchwale.

Na terenie ośrodka zgromadzili się hodowcy bydła, trzody chlewnej, owiec, koni, kóz, królików, ptaków oraz małych zwierząt futerkowych. Zabrakło jednak przedstawicieli trzody chlewnej ze względów na ryzyko wystąpienia afrykańskiego pomoru świń ASF.

Swoje stoiska zaprezentowali także przedstawiciele branży spożywczej, ogrodniczej oraz sprzedawcy drobnych artykułów ozdobnych i rękodzieła.

Zespół MCB kontynuując wieloletnią tradycję służył odwiedzającym profesjonalną i rzetelną poradą na temat hodowli i inseminacji zwierząt.

W sobotnie przedpołudnie odbyła się wycena bydła mlecznego i mięsnego. Oto zdobywcy tytułów czempionów, wiceczempionów oraz superczempiona Wystawy w poszczególnych kategoriach:

Wzorem lat ubiegłych  MCB Sp. z o.o. nagrodziło darmowymi porcjami nasienia właścicieli krów, które zdobyły tytuł czempiona, wiceczempiona i superczempiona Wystawy.

Wszystkim Hodowcom bardzo serdecznie gratulujemy!

 

Bezpośrednio po wycenie odbył się organizowany przez MCB Sp. z o.o. Pokaz Młodego Hodowcy, który stanowi nieodłączny punkt zarówno sobotniego jak i niedzielnego programu imprezy w Boguchwale. Dzieciaki dumnie i z zaangażowaniem prezentowały swoje cieliczki. Pokaz Młodego Hodowcy od lat cieszy się dużym zainteresowaniem widowni, która chętnie i z radością kibicuje dzieciom i ich pupilom. W niedzielnym pokazie wzięła udział Pani Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

 

 

Niedzielny Pokaz Młodego Hodowcy nie obyło się bez przygód. Niesforne cielęta musiały zostać okiełznane przez swoich opiekunów.

 

 

Dzieciaki zostały hojnie obdarowane nagrodami ufundowanymi przez Spółkę oraz licznych Sponsorów:

 

                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzieciom, hodowcom, sponsorom, organizatorom oraz wszystkim przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy na nasze stoisko już za rok podczas jubileuszowej XX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale!

 

 

Opracowanie: Wiktoria Pliś

Zdjęcia: Wiktoria Pliś, Mikołaj Szumański