XIII Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego Szczyrzyc

1-2 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

XIII Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego  

Szczyrzyc 1-2 czerwca 2019

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i teraz, w XIII SZCZĘŚLIWEJ wystawie Czerwonego Bydła Polskiego uczestniczyło Małopolskie Centrum Biotechniki, które od lat realizuje programy hodowlane w rasie polskiej czerwonej. 

Piękna pogoda, uroki regionu oraz wspaniała atmosfera tej wystawy przyciągnęły wielu sympatyków hodowli i chowu bydła oraz innych gatunków zwierząt gospodarskich wraz z całymi rodzinami.

Na ringu pięknie prezentowały się przedstawicielki tej rasy także po buhajach Małopolskiego Centrum Biotechniki, m.in. superczempion wystawy w programie ochrony zasobów genetycznych -krowa FIDE PL005184751250 z hodowli Pana Czesława Kuc z Podłopienia, córka buhaja BAKCYL PL005055043613.

Ogromne zainteresowanie i sympatię wzbudził pokaz młodego hodowcy. Zmagania dzieci zostały nagrodzone przez Małopolskie Centrum Biotechniki. Trzymamy kciuki aby młodzi hodowcy z dumą wspierali swoich rodziców w ciężkiej pracy hodowlanej.

Komisja sędziowska, w składzie: Sędzia Główny Roman Januszewski, Asystent Sędziego Karolina Mrozek, dokonała oceny 70 sztuk bydła rasy polskiej czerwonej, zgłoszonego do konkursu w dziewięciu kategoriach:

I - Jałowice w wieku 12-16 miesięcy:
Czempion Cyranka 26 PL005349677043 – Staniszewski Mirosław, Zawadka
Vice- Misia PL005325105621 – Lach Stefan, Jodłownik

II -  Jałowice w wieku 17-20 miesięcy:
Czempion – Laska PL005387089860 – Sukta Antoni i Celina, Poręba
Vice- Żyrafa PL005410906027 – Stasik Mateusz, Mochnaczka Wyżna

III -  Jałowice w wieku 21-24 miesięcy:
Czempion – Warka PL005410905990 - Stasik Mateusz, Mochnaczka Wyżna
Vice – Wasia PL005363609945 – Myrda Maria, Załuczne

IV -  Krowy w I i II laktacji, program doskonalenia rasy:
Czempion – Beretka PL005361056550 – Solarczyk Edward, Wróblówka  - SUPERCZEMPION WYSTAWY w programie doskonalenia
Vice – Beata PL005400999114 – Solarczyk Adam, Wróblówka

V -  Krowy w I laktacji, program ochrony zasobów genetycznych:
Czempion – Pyza PL005355086655, Poręba Paweł, Zamieście
Vice – Saba PL005370782181 – Szewczyk Mirosław, Ubrzeż

VI -  Krowy od III do V laktacji, program doskonalenia rasy:
Czempion – Barwa PL005297837797 – Solarczyk Adam, Wróblówka
Vice – Malina PL005318433977 – Łukasz Wojciech i Ewa, Krempachy

VII -  Krowy w II i III laktacji, program ochrony:
Czempion – Malina PL005328555614 – Zagata Andrzej, Gronków
Vice – Luba PL005231430275 – Bokowy Alicja, Zawadka

VIII - Krowy w IV i V laktacji, program ochrony:
Czempion – Mija PL005415993664 – Sukta Antoni i Celina, Poręba
Vice – Witka PL005288576780 – Kuc Czesław, Podłopień

IX -  Krowy w VI i wyższych laktacjach:
Czempion – Fide PL005184751250 - Kuc Czesław, Podłopień  - SUPERCZEMPION WYSTAWY w programie ochrony
Vice – Muszelka PL005079926800 – Poręba Paweł, Zamieście