VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

7-8 czerwca 2018 r.

            Już po raz siódmy to dwudniowe wydarzenie było okazją do zaprezentowania dorobku hodowlanego małopolskich rolników, promocji regionalnych produktó, zakładów przetwórstwa żywności oraz organizacji i firm działających na rzecz małopolskiego rolnictwa. Ta niezwykła impreza na stałe wpisała się w kalendarz i krajobraz podhalańskiego regionu.

Pierwszy dzień to wytężona praca dla hodowców związana z wyceną zwierząt i wyborem Superczempionów Wystawy. Na ringu swoje najlepsze sztuki prezentowali hodowcy bydła mlecznego, koni oraz owiec, równocześnie odbywała się ocena królików. 

Niedziela rozpoczęła się mszą świętą w intencji hodowców w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu. W procesji z darami przyniesiono kwiaty, owoce, sery, oscypki, chleb, mleko - wyroby będące owocami pracy hodowców. 
Następnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród dla właścicieli najlepszych zwierząt.

Wyniki oceny bydła:

 

Po ceremonii rozdania nagród odbył się  pokazy nagrodzonych zwierząt, owczarków podhalańskich i woltyżerki konnej. Odbył się również  konkurs wiedzy rolniczej i konkurs Młodego Hodowcy, który niewątpliwie stanowi "perełkę" każdej wystawy. Młodzi Hodowcy zaprezentowali swoje cielęta ubrani w piękne górlalskie stroje . Pokaz zgromadził wokół ringu rzesze kibiców, którzy głośno dopingując brawami nagradzili spryt i umiejętności kolejnego pokolenia hodowców.

Wszystkim uczestnikom wystawy dużym i mały serdecznie gratulujemi i dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

Pytomy Wos piknie, cobyście przyśli do Ludźmierza za rok....