VI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu 08-09.07.2017 r.

W dniach 8-9 lipca 2017 roku po raz szósty odbyła się Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

 

 

 

 

 

 

Hej tam łod Tater łod siwyk Tater
Hej poduhuje holny wiater
Hej poduhuje leci z nowinom
Górole idom ku dolinom.

 

Przy wesołych przyśpiewkach góralskiej muzyki po raz szósty hodowcy spotkali się 8-9 lipca 2017 w Ludźmierzu, żeby zaprezentować najpiękniesze zwierzęta i wspólnie świętować ten radosny czas.

 

Pierwszy dzień tradycyjnie był poświecony ocenie zwierząt. Sędziowie spośród prezentowanych sześciu stawek krów wybierali Czempiony i Wiceczempiony by na końcu wybrać najpiękniejsze zwierzę wystawy – Superczempiona. Wyniki ich pracy przedstawiamy poniżej.

 

 

Po wycenie przyszedł czas na prezentację bogatej tradycji Podhala, występy zespołów regionalnych oraz wesoły wieczór hodowcy.

 

W niedziele tradycyjnie hodowcy spotkali się na wspólnej Mszy Świętej u Gaździny Podhala w Sanktuarium w Ludźmierzu, po czym wszyscy udali się na teren Wystawy by tam po oficjalnym otwarciu wręczyć zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody.

 

Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. ufundowało dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci porcji nasienia z oferty katalogowej.

 

Perełką wystawy jak co roku był konkurs Młodego Hodowcy, który zgromadził rzeszę publiczności. Dzieci pięknie ubrane w stroje regionalne prezentowały swoje cieliczki świetnie radząc sobie z temperamentem zwierząt, usiułjących niekiedy uciec swoim opiekunom. Publiczność nagrodziła dzieci burzą oklaskówg, a MCB Sp. z o.o. atrakcyjnymi upominkami.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim hodowcom i dziękujemy za wspólny czas, za dyskusje, za cenne uwagi, które pozwalają doskonalić współpracę oraz nieustannie okazywaną życzliwość.

 

Opracowanie: Agnieszka Ociepka