OPOLAGRA 2018

16-17 czerwca 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 15 – 17 czerwca odbyła się kolejna edycja Śląskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, która od wielu lat towarzyszy największej wystawie rolniczej OPOLAGRA w Kamieniu Śląskim w województwie opolskim. Swoje najpiękniejsze zwierzęta zaprezentowało 19 hodowców z woj.opolskiego i śląskiego .

W sobotę komisja sędziowska ,której przewodniczył sędzia z Niemiec Pan Klaus – Dieter Augustin dokonała oceny krów i jałowic rasy polskiej holsztyńsko – fryzyjskiej obu odmian barwnych przyznając czempionaty i wiceczempionaty w poszczególnych kategoriach .

Uwieńczeniem pracy komisji był wybór superczempionów wystawy.

W grupie krów tytuł ten przypadł krowie z numerem kat. 144 KOMEDIA PL005259658248 ( Paxton x Joyboy ) z hodowli Ośrodka Hodowli Zarodowej "Głogówek" Sp.z o.o. , a w grupie jałowic jałówce z numerem kat.86 GIZELA 4 PL005405599654 ( Mizzou x Danillo ) z hodowli Kombinatu Rolnego "Kietrz" Sp.z o.o.

Oto zdobywcy tytulów czempiona i wiceczempiona:

 

Duże uznanie wyraził sędzia dla zwierząt odmiany czerwono – białej ,podkreślając ogromny postęp uzyskany przez hodowców tej odmiany.

 

 

Niedzielny program wystawy rozpoczęty został prezentacją czempionów i wiceczempionów na ringu głównym oraz wręczeniem nagród Hodowcom zwierząt .

Po prezentacji nastapiło rozstrzygnięcie loterii pn."Wypełnij ankietę i wygraj cieliczkę" ,w której nagrodą była 3 – miesięczna cieliczka ADINA po buhaju ERZAC G z hodowli Ośrodka Hodowli Zarodowej "Głogówek" Sp. z o.o. Fundatorem tej nagrody było Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. z/s w Krasnem . Szczęście w tejże loterii dopisało Panu Patrykowi Mike z miejscowości Świętoszowice w woj.śląskim .

Gratulujemy hodowcy !

 

 

Tradycją wystawy stał się konkurs Młodego Hodowcy organizowany przez MCB .

W tym roku wzięło w nim udział 15 dzieci w wieku od 4 do 10 lat .Komisja konkursowa w osobach Mirosławy Sabudy ( MCB Krasne ) i Patryka Barton ( hodowca ) najwyżej oceniła Lenkę Sikora z Goleszowa z cieliczką GIZA 3 po buhaju Playboy .

Wszystkie dzieci otrzymały między innymi pamiątkowe statuetki i ogromny aplauz licznie zgromadzonej publiczności ,która po raz pierwszy przyznała swoją nagrodę .Zdobył ją Patryk Schramowski ze Sprzęcic.

 

 

 

 

Tak jak w latach poprzednich dopisali nam sponsorzy nagród dla dzieci biorących udział w konkursie ,za co serdecznie dziękujemy .

 

 

 

 

 

Wszystkim Hodowcom biorącym udział w wystawie gratulujemy wspaniałych zwierząt i życzymy dalszych sukcesów hodowlanych.

Dziękujemy także za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy w przyszłym roku na kolejną wystawę.

 

 

 

 

Opracowanie : Grażyna Bialek