NAJWYŻSZA JAKOŚĆ NASIENIA KNURÓW TYLKO W MCB !

Stacje Eksploatacji Knurów w Czerminie i Częstochowie wyposażone zostały w komputerowy system oceny nasienia AndroVision.

Stacje Eksploatacji Knurów w Czerminie i Częstochowie wyposażone zostały w komputerowy system oceny nasienia  AndroVision.

System komputerowej analizy oceny nasienia rozpłodników AndroVision poprzez obiektywną i precyzyjną analizę jakości pod względem ruchliwości plemników, oceny morfologicznej (budowy plemników), koncentracji (liczby plemników) pozwala na:

  • eliminację ejakulatów, które nie spełniają podstawowych parametrów oceny,
  • wybór i wykorzystanie do dystrybucji tylko ejakulatów o wysokich parametrach jakościowych,
  • uzyskanie dawek inseminacyjnych o najwyższej jakości biologicznej, co przekłada się na wyższą płodność i skuteczność unasienniania.

Komputerowa ocena nasienia jest częścią całego systemu zabezpieczeń sanitarno-weterynaryjnych mających na celu dostarczenie odbiorcom produktu bezpiecznego, sprawdzonego i powtarzalnego.

 

 

Na bezpieczeństwo składa się:

·ochrona sanitarna całego centrum produkcji nasienia (bioasekuracja),
·ochrona sanitarna knurów - szereg badań dających gwarancję, że nasienie jest wolne od specyficznych i niebezpiecznych patogenów,
·ochrona sanitarna nasienia - odpowiednie procedury w laboratorium uniemożliwiające zanieczyszczenie nasienia i odpowiedni transport z laboratorium do odbiorcy.

 

Wyposażenie laboratorium Stacji Eksploatacji Knurów w Czerminie w nową, w pełni zautomatyzowaną linię technologiczną do konfekcjonowania, właściwego oznaczania porcji nasienia knurów przygotowanych do dystrybucji jest jednym z elementów zapewniających wysoką jakość i powtarzalność produktu.

 

Dzięki zastosowaniu MINIBSP powstające dawki inseminacyjne są w pełni sterylne, a to daje gwarancję doskonałych efektów dla hodowców korzystających z nasienia knurów  będących w ofercie MCB Sp. z o.o.