Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej

25-26 sierpnia 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz kolejny zakończenie lata jest hucznie świętowane podczas Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej. Impreza zorganizowana przez Zakład Doświadczalny IŻ PIB Odrzechowa odbyła się w dniach 25-26 sierpnia 2018 roku.

W sobotnie przedpołudnie w dobrej atmosferze odbyła się wycena bydła simentalskiego w dziewięciu kategoriach. Hodowcy zaprezentowali swoje sztuki, które konkurowały o tytuł czempiona w poszczególnych kategoriach. Tegorocznej wycenie  zwierząt przewodniczył dr Johannes Aumann z BVN Neustadt.

 

Po wycenie wzorem lat ubiegłych odbył się Konkurs Młodego Hodowcy. Piętnaścioro dzieciaków z dumą i zaangażowaniem prezentowały swoje, długo przygotowywane cielęta.

W niedzielne przedpołudnie odbyła się uroczysta prezentacja krów, które zdobyły tytuł czempiona. Następne uhonorowano hodowców najlepszych sztuk nagrodami i pamiątkowymi dyplomami i statuetkami.

Poniżej przedstawiamy listę zdobywców tytułów czempiona, wiceczempiona i super czempiona XIV Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej:

Wszystkim Hodowcom bardzo serdecznie gratulujemy !

Po uroczystym rozdaniu nagród odbył się Fianł WIELKIEJ LOTERII organizowanej przez Maopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. w której główna nagrodą była cieliczka rasy simentalskiej.  Szczęśliwym zwycięzcą losowania okazał się Pan Pawel Krupa z Cichego.

Panie Pawle serdecznie gratulujemy !

Nastepnie po raz drugi zaprezentowali się Młodzi Hodowcy wraz z swoimi podopiecznymi. Trud jaki dzieciaki włożyły w przygotowanie cieląt został bardzo hojnie doceniony przez sponsorów na nagród.

 

Wszystkim Fundatorom upominków dla dzieci bardzo serdecznie dziękujemy !

Do zobaczenia za rok :)